Kibicujemy Danielowi

Data: 22-02-2018

Daniel to zapalony podróżnik i odkrywca. Pochodzi z Lęborka. Obecnie mieszka z rodziną w Londynie. W dniu 7 marca bieżącego roku zamierza wziąć udział w 7 Bajkal Ice Marathon na Syberii. Przygotowując się do udziału w maratonie przy okazji zbiera fundusze na rzecz naszej placówki. Akcję można śledzić na stronach:

https://www.gofundme.com/marathon-for-lebork-child-hospice

https://www.facebook.com/profile.php?id=100013483890204&hc_ref=ARTeUK4Zg9nPe26R7AuI–y9sH1KjypIcuQfHgjsBYVMgVeGULC897xl67j_6c-QOxo&fref=nf&pnref=story

 

Danielowi i wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy!!! 

Bajkał to siódme co do wielkości jezioro na świecie, mające 636 km długości, zajmujące powierzchnię 31,5 tys. km kwadratowych. Jest najstarszym i najgłębszym jeziorem na świecie, w najgłębszym miejscu ma 1637 metrów! O tej porze jest jednak zamarznięte, a jego pokrywa lodowa dochodzi do półtora metra. Leży w południowej części Rosji, tuż przy granicy z Mongolią, a największym miastem w pobliżu jest półmilionowy Irkuck, zwany Paryżem Syberii.

Od 7 lat Bajkał jest areną niecodziennego biegu maratońskiego, który z każdym rokiem przyciąga około 120 śmiałków. W siódmej edycji swych sił spróbuje Daniel.
Zawodnicy ruszą na trasę o 11:00, czyli 5:00 czasu polskiego. Na pokonanie 42 km i 195 mają maksymalnie 6 godzin, ale jeśli po 4 nie stawią się na półmetku, zostaną zdyskwalifikowani.

Co roku na metę dociera mniej niż połowa zawodników – To świadczy o skali trudności. Biegnie się po czystej, błękitnej tafli lodowej, za chwilę brnie w świeżo nasypanym śniegu, albo po nierównych, zbitych grudach po przejechaniu ratraka. Do tego mróz, o tej porze lekki, bo 10-20-stopniowy, w styczniu bywa i minus 40. To odkryta przestrzeń, więc we znaki daje się wiatr, zmieniający kierunek, sypiący śniegiem. Do tego huk i lodowa pustynia, gdzie mniej więcej w połowie dystansu nie widać nikogo przed ani za sobą.

To 7 edycja biegu, który wymyślił Aleksiej Nikiforow, propagator piękna Syberii i obrońca ekologii. Zresztą bieg odbywa się pod hasłem „O czyste wody Bajkału”.

Życzymy powodzenia!!!

Grafika 1: Kibicujemy Danielowi