Skocz do głównej treści strony
Centrum Obsługi Domów Dla Dzieci

Siedlisko

Dom dla Dzieci w Nowej Wsi Lęborskiej

Centrum Obsługi Domów dla Dzieci w Nowej Wsi Lęborskiej przy ul. Ogrodowej 8 powstało dnia 1 września 2020r. działa w celu obsługi ekonomiczno-administracyjnej i organizacyjnej placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Placówką łączącą zadania placówki typu socjalizacyjnego i interwencyjnego jest Dom dla Dzieci „Siedlisko” z siedzibą w Nowej Wsi Lęborskiej , ul. Ogrodowa 8 D.
To miejsce, gdzie dzieci znalazły opiekę, serce i zrozumienie. Otaczamy opieką i pomocą dzieci w wieku od 10 do 18 roku życia, które okresowo lub trwale zostały pozbawione opieki rodziny własnej.

Dom dla Dzieci „Siedlisko” jest jednostką budżetową, prowadzoną przez Powiat Lęborski.
Dom zapewnia dzieciom opiekę i wychowanie oraz zaspokaja ich niezbędne potrzeby w zakresie wynikającym z indywidualnych potrzeb na poziomie obowiązującego standardu. 

W placówce prowadzone są indywidualne lub grupowe zajęcia specjalistyczne:

 • terapia pedagogiczna,
 • socjoterapia,
 • Trening Zastępowania Agresji,
 • zajęcia z psychologiem.

Rodzice naszych podopiecznych mogą skorzystać z pomocy specjalistów: pracownika socjalnego, pedagoga lub psychologa.

Grafika 1: Siedlisko
Grafika 2: Siedlisko
Grafika 3: Siedlisko
Grafika 4: Siedlisko
Grafika 5: Siedlisko

Aktualności Siedlisko

Plażowanie w Łebie

Sobotni wypad  do Łeby - wspólne plażowanie, kąpiele i zabawy. Dziękujemy za super prezent p. Marzenie Krupie - Pobłockiej w postaci Voucherów do pizzerii Czary Mary w Łebie. To świetne zwięczenie  morskiej przygody. Pobyt w Łebie zakończyliśmy pysznymi lodami. 

Grafika 1: Plażowanie w Łebie
Grafika 2: Plażowanie w Łebie
Grafika 3: Plażowanie w Łebie
Grafika 4: Plażowanie w Łebie
Grafika 5: Plażowanie w Łebie
Grafika 6: Plażowanie w Łebie
Grafika 7: Plażowanie w Łebie
Grafika 8: Plażowanie w Łebie
Grafika 9: Plażowanie w Łebie
Grafika 10: Plażowanie w Łebie
Grafika 11: Plażowanie w Łebie
Grafika 12: Plażowanie w Łebie
Grafika 13: Plażowanie w Łebie
Grafika 14: Plażowanie w Łebie

Siedlisko dba o środowisko

Ochrona środowiska naturalnego

Zamontowanie zbiorników na deszczówkę i racjonalne gospodarowanie nią jest korzystne ze względów ekologicznych oraz ekonomicznych- przyczynia się to do oszczędzania zasobów wodnych na Ziemi oraz może zmniejszyć wydatki na wodę z wodociągów. Taka woda może posłużyć do podlewania roślin oraz czyszczenia narzędzi gospodarczych bądź ogrodniczych.

Umieszczenie kompostownika na terenie placówki pozwoliło na stworzenie pożytecznego i proekologicznego spożytkowania odpadów organicznych. Nawożenie powstałym kompostem użyźni glebę, pomoże również ziemi w zachowaniu wilgoci (dzięki czemu ziemia poradzi sobie lepiej podczas suszy). Zmniejszy to też ilość odpadów- mniejsza ilość produkowanych odpadów zmniejszy koszt ich wywozu oraz przyczyni się do nieprzepełniania wysypisk śmieci. Kolejnym rezultatem założenia kompostownika jest to, iż odpady organiczne rozkładające się na wysypisku śmieci wytwarzają przy tym metan (gaz cieplarniany, który ma wpływ na ocieplenie klimatu), dzięki kompostowaniu odpadów możemy częściowo zapobiec efektowi cieplarnianemu, który jest szkodliwy dla wszystkich organizmów żyjących na ziemi.

Zamontowanie w placówce zestawu koszy do segregacji odpadów - Segregacja odpadów jest kluczowym ogniwem w procesie recyklingu i ekologii. Segregowanie odpadów pozwala na późniejsze ich przetworzenie i wykorzystanie w produkcji, co tym samym zmniejszy zapotrzebowanie na surowce naturalne. Segregując śmieci zmniejszamy też ryzyko zanieczyszczeń.

Grafika 1: Siedlisko dba o środowisko
Grafika 2: Siedlisko dba o środowisko
Grafika 3: Siedlisko dba o środowisko
Grafika 4: Siedlisko dba o środowisko
Grafika 5: Siedlisko dba o środowisko

Przejdź do góry strony